Yardımcı Olabileceğimiz Bir Doğalgaz Projeniz Mi Var?

Ücretsiz Danışma

Doğalgaz Proje

Doğalgaz projesi, İGDAŞ Sertifikasına sahip firmaların, sertifikalı Mühendisler tarafından projelendirilen ve yine firmanın bünyesinde bulunan İGDAŞ onaylı ustalar tarafından, çizilen projeye göre tesisatlandırma çalışmasıdır. Çizilen projenin İGDAŞ tarafından onaylanması için teknik şartnamelere uygun olması gerekmektedir.

Evrim Doğalgaz bütün bu çalışmaları ücretsiz keşif ve bütçenizi sarsmayacak fiyatlarla İstanbul il sınırlarında gerçekleştirmektedir..

services-tabs-139154408

Doğalgaz Projesi Nasıl Çizilir? Ne Kadar Zamanda Onaylanır?

Doğalgaz proje çizimi, müşterilerimiz tarafından ön talep geldikten sonra, aynı gün içerisinde ilgili adreste yetkili mühendislerimiz tarafından ücretsiz keşif yapılır. Daha sonra, keşif doğrultusunda proje teknikerlerimiz tarafından bilgisayar ortamında çizilerek İGDAŞ’a gönderilerek onaylanma süreci başlatılır.

Proje, İgdaş tarafından teknik şartnameye uygun olup olmadığı kontrol edilir ve herhangi bir eksik bulunmazsa doğalgazınızın tesisatlandırılmasına onay verir. Firmamız tarafından evinizde ya da iş yeriniz de proje uygulanır ve yine İgdaş’tan kontrol için randevu alınır. Son olarak İgdaş’tan gelen yetkili kontrollerinizi yapar ve herhangi bir eksiklik bulunmazsa, gazınız kullanıma açılır.

Doğalgaz projesi onay süresi,  çizim ve gaz açma süreçleri dahil proje onayıyla birlikte yaklaşık 1 hafta sürmektedir.

Bütün bu süreçler başlamadan önce müşteri İGDAŞ’a giderek abone oması gerekmektedir. Daha sonra projenin onaylanmasıyla birlikte tekrar İGDAŞ’a giderek kullanıcı sözleşmesini yapar. Sözleşme yapıldıktan sonra İGDAŞ doğalgaz sayacını müşteriye teslim eder. Sayacın montajı yapılır ve son olarak montajdan sonra tesisatta kaçak olup olmadığı usta tarafından sulu manometre ile kontrol edilir.

Kombi Satış ve Montajı

Kombi Satış ve Montajı, hem güvenliğiniz açısından, hem de kombinizin doğru çalışması açısından, yeni alacağınız kombinin montajının teknik şartnamelere uygun olarak monte edilmesi gerekir. En can sıkıcı durumlardan biri de, soğuk havalrda bozulan kombilerdir. Özellikle bu durumlarda işlemlerin çok hızlı yapılması gerekmektedir. Kombi üreticisi firmanın garantiyi başlatması için gaz dağıtım şirketinin onayı gerekmektedir. Bu nedenle Kombi Montajını İGDAŞ yetkilisi olan doğalgaz firmalarına yaptırmanız gerekir.

Kombi yenilemede işlemleri;

 • Doğalgaz uygunluk belgesi alınması,
 • Eski kombinizin sökülmesi,
 • Yeni kombinin montajı ve baca bağlantılarının yapılması,
 • Kombinin alt bağlantılarının yenilenmesi,
 • Tesisatın test edilmesi,
 • Kombi elektrik bağlantılarının yapılması,
 • Kombinin devreye alınması,
 • Cihazın kullanımı hakkında bilgilendirme

Kombi montajını mutlaka işin uzmanına yaptırınız!

services-tabs-139154408

Doğalgaz Tesisatı

İgdaş Doğalgaz Tesisatı, eviniz ve küçük tüketimli ticari tesislerde, doğalgazın kullanımına uygun olarak yapılacak tesisatların; proje çizimi, uygulanması, kontrolleri, kullanıma alınması ve daha sonra yapılması muhtemel ilave ve tadilatları kapsar.

Evrim Doğalgaz; kombi, kazan, soba, radyant ısıtıcı v.s, ve ticari tesislerde kullanılan fırın, ocak, kuzine, döner ocağı v.s, kısaca tüm mutfak ve ocaklar için doğalgaz tesisatlarını, İGDAŞ teknik şartnamesine uygun olarak tasarlayıp, imalatını, ekonomik olarak projelendirilmesini, çevresel ve görünümden ödün vermeden müşterilerinine sunmaktadır.

Kolon Tesisatı: Binanızda ki İGDAŞ servis kutusundan, binanızda ki tüm dairelere giden sayaç vanalarına kadar olan tesisata kolon tesisatı denir. Kolon tesisatlarında, tüm apartmanın doğalgaz tesisatını kesen ana kesme vanası bulunmak zorundadır. Bunun yanı sıra kolon tesisatlarında deprem vanası da kullanılmak zorundadır.

İç Tesisat: Sayacınızdan ateşleyici cihazlara (Kombi v.s.) kadar olan tesisattır. Örnek olarak evinizde kullandığınız ocak, kombi, soba şofbene kadar gelen tesisat. Evrim Doğalgaz, İGDAŞ yetkili kadrosu ve tesisatçı ustalarıyla, doğalgaz tesisatının bütün teknik gereksinimini tespit edip, montaj işlemlerini yapmaktadır.

services-tabs-139154408

Kalorifer Tesisatı

Kalorifer Tesisatı, Günümüz şartlarında ısınma ve sıcak su ihtiyacınız için en doğru çözüm doğalgazlı kombi radyatör sistemidir. Çok kısa zamanda evinizi veya ofisinizi istediğiniz sıcaklığa getirir ve konforlu bir ısınma hizmeti sağlar.

İyi bir kalorifer tesisatında;

 • Kombinin yeri: Dengeli bir ısı dağılımı ve banyo ve mutfak gibi alanlarda sıcak suyun hızlı bir şekilde elde edilebilmesi için, kombinin bulunduğu yer çok önemlidir.
 • Tesisat güzergahı: Kombinizin bulundğu yerden radyatörlere kalorifer tesisatı dağıtılırken, en önemli nokta sıcak suyun en az kayıpla radyatörlere ulaşması, radyatörlerin her tarafının ısınması sağlar. Bu sebepten tesisat suyunun, kombi ve radyatörler arasında sorunsuz bir şekilde dolaşımı için seçilen güzergaha çok dikkat edilmelidir.
 • Malzeme ve işçilik kalitesi: Her işte olduğu gibi doğalgaz tesisatındada kullanılan malzemelerin belirli bir kalitede olması gerekir. Özellikle boruların uygun seçilmesi ve radyatör bağlantılarının düzgün bir işçilikle yapılması, tesisatın verimli çalışması için önemlidir. Radyatörlerin iyi ısınmasını engelleyecek bir işçilik, ödediğiniz meblağın ve zamanınızın boşa gitmesi demektir.

services-tabs-139154408

Sultangazi Yetkili Kombi Servisi

19 yıldır İstanbul’un bütün bölgelerine, hızlı, güvenilir ve ekonomik ücretlerle kombi ve kombi servis hizmeti vermekteyiz. Kombi ile ilgili bütün sorunlarınız için çekinmeden bizi arayabilirsiniz.

Ücretsiz Destek İste

Yardım istediğiniz konu hakkında kısa mesajınızı bize iletin, size en kısa sürede dönüş yapalım!

  İSİM *
  SOYİSİM *
  E-MAİL *
  TELEFON

  KONU

  NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ?